Podaruj 1 % podatku

Po ubiegłym roku nadchodzi pora na rozliczenia, pora na podsumowania, pora na bezinteresowny gest dobroci w jednej, maleńkiej kolumnie na naszym PIT. Jest to czas, który stawia na nogi nas –  rodziców dzieci niepełnosprawnych.

Portale społecznościowe zalewają apelami o pomoc. Wszyscy potrzebujący, w ten sam dramatyczny sposób, proszą o 1% podatku, bo to jest ich jedyna nadzieja. Sytuacja rodziny z dzieckiem niepełnosprawnym jest w naszym kraju naprawdę bardzo trudna, i to nie tylko ze względu na ogromne obciążenie emocjonalne, ból i cierpienie – ale także ze względu na to, co tak bardzo przyziemne, czyli pieniądze. Ludzie, których dotyka ciężka choroba są zdani tylko i wyłącznie na siebie oraz na pomoc osób z własnego otoczenia. Ci bardziej zaradni jakoś sobie radzą, jednak wielu rodziców chorych dzieci nie jest w stanie zapewnić swoim niepełnosprawnym pociechom leczenia i rehabilitacji na takim poziomie, na jakim powinna się ona odbywać – pieniądze stają się barierą nie do pokonania.

Już trzeci rok stoimy w szeregu na linii startu razem z innymi, których dotknęło nieszczęście, prosimy o pomoc. Pomoc zależną od czyjejś decyzji – wybierz moje dziecko! Spuszczamy nisko głowy, chowamy dumę do kieszeni, gdyż jedyną szansą na przetrwanie, na życie, na zdrowie, na poprawę jakości funkcjonowania jest wzięcie udziału w wyścigu na nieszczęścia.

Prawda jest taka, że bez wsparcia finansowego Natalii z 1 % podatku, po prostu nie dałoby się żyć, nie mielibyśmy szans zapewnić naszemu dziecku odpowiedniego leczenia i rehabilitacji. Dlatego, bardzo z siebie niezadowolona, stoję wraz z innymi i tak sobie myślę – nie zmarnujcie swojego jednego procenta, nie zmarnujcie tej najprostszej formy pomocy. Tą jedną decyzją możecie zmienić czyjeś życie!

Przekazanie 1% podatku nic nie kosztuje, nikt z Was przez to nie zbiednieje, ani  też nie straci więcej czasu na wypełnianie swojego PIT-a. Cały Wasz wysiłek to tylko wpisanie w jednej rubryczce numeru KRS, a w drugiej szczegółowego celu pomocy – czyli mniej więcej kilkanaście sekund roboty dla Was lub Waszej księgowej. Dzięki temu 1% podatku zamiast wpaść do wspólnej skarbonki państwowej, z której zasilane są różne sprawy ( finansowanie kampanii wyborczych partii politycznych, zakup służbowych bryk dla polityków itp itd. ), pójdzie po prostu w ręce tych, którzy najbardziej tego potrzebują.

Nikt też na Waszym jednym procencie się nie wzbogaci i nie wyda go niezgodnie z przeznaczeniem. Nie dostajemy tych pieniędzy do ręki czy na konto. Najpierw wydajemy swoje pieniądze (na leki, rehabilitację, itp…), bierzemy odpowiednio wystawioną fakturę i przedstawiamy ją w Fundacji. Jeśli ta uzna, że poniesiony przez nasz koszt był rzeczywiście istotny z punktu widzenia leczenia i terapii, to refundują nam fakturę. Zatem możecie być spokojni, że pieniądze zostaną dobrze wydane.

Utrzymanie niepełnosprawnego dziecka to wręcz astronomiczne koszty, o których nie mieliśmy pojęcia, dopóki nie znaleźliśmy się „po tej drugiej stronie”. Pamiętajcie, że 1% podatku to najbardziej banalna, najłatwiejsza, ale i jednocześnie niezwykle ważna forma udzielania pomocy, o czym najlepiej wiedzą ci, którzy są zmuszeni o tą pomoc zabiegać. Ja z oczywistych powodów proszę Was o przekazanie 1 % podatku dla Natalii. Jeśli jednak nie chcecie przekazać go mojej córce, to błagam przekażcie go komukolwiek innemu – byleby się nie zmarnował. Sami dokonacie najlepszego wyboru, na kogo chcecie ten jeden procent przeznaczyć, byleby rubryki 137 i 139 nigdy nie pozostawały puste! Niech ta najprostsza forma czynienia dobra nie zmarnuje się z Waszego powodu…

Chcielibyśmy jeszcze raz z całego serca podziękować wszystkim tym, którzy w zeszłych latach zdecydowali się oddać 1 % podatku dla Natalii. Sami nie bylibyśmy w stanie zapewnić tych wszystkich terapii, turnusów… i tak naprawdę, to Natalia jest leczona przez Was wszystkich, którym nie jest obojętna.

Dziękujemy, że jesteście!

 

12395055_1208646165831420_1635195826_n      12386661_1208646135831423_714483696_n

Deprecated: Function get_magic_quotes_gpc() is deprecated in /customers/c/f/8/nataliamaczka.pl/httpd.www/wp-includes/formatting.php on line 4383


Deprecated: Function get_magic_quotes_gpc() is deprecated in /customers/c/f/8/nataliamaczka.pl/httpd.www/wp-includes/formatting.php on line 4383 Deprecated: Function get_magic_quotes_gpc() is deprecated in /customers/c/f/8/nataliamaczka.pl/httpd.www/wp-includes/formatting.php on line 4383 Deprecated: Function get_magic_quotes_gpc() is deprecated in /customers/c/f/8/nataliamaczka.pl/httpd.www/wp-includes/formatting.php on line 4383

Dodaj komentarz Deprecated: Function get_magic_quotes_gpc() is deprecated in /customers/c/f/8/nataliamaczka.pl/httpd.www/wp-includes/formatting.php on line 4383

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.